Priorytetem naszego przedszkola jest wszechstronny i harmonijny rozwój każdego dziecka

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą realizacji spisu powszechnego jest samospis internetowy - którego można dokonać na każdym urządzeniu mającym połączenie z Internetem za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego ( https://spis.gov.pl/). 
Dokonanie samospisu jest również możliwe w Gminnym Biurze Spisowym, które mieści się w Urzędzie Miasta w Brzegu przy ul. Robotniczej 12 w budynku B, pok. nr 7B. Godziny Przyjmowania petentów: 7:15-15:15. Kontakt pod nr telefonu 507 338 853
Dzwoniąc pod nr infolinii spisowej: 22 279 99 99, można uzyskać pomoc przy samodzielnym wypełnianiu formularza spisowego przez Internet, spisać się przez telefon (w przypadku braku dostępu do Internetu), pozyskać informację o rachmistrzu spisowym oraz potwierdzić jego tożsamość. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Informacja dla wszystkich Rodziców 

AKTUALNE MAILE GRUP:
GR I - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
GR II - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
GR III - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
GR IV - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
GR V - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZANOWNI RODZICE!!! 
Przygotowujemy się do otwarcia przedszkola z dniem 1.09.2020 roku. W związku z organizowaniem pracy przedszkola w reżimie sanitarnym prosimy  Rodziców zainteresowanych powrotem dzieci do przedszkola z dniem 01.09.2020 r., o wypełnienie i dostarczenie do przedszkola /wrzucenie do skrzynki przedszkolnej lub oddanie przy przyprowadzeniu dziecka 01.09.2020/ następujących dokumentów: 
1. Aktualną deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dziecka 
-zgodną z rzeczywistymi godzinami przyprowadzania i odbioru dziecka  
2.Oświadczenie o stanie zdrowia dziecka 
3.Upoważnienie do odbioru

Informacje ogólne 
-Przedszkole funkcjonuje w godzinach 6.00-16.30
-Dzieci należy przyprowadzać do 8.30, po tym czasie nie ma możliwości pozostawienia dziecka w danym dniu w przedszkolu.
-Rodzic dzwoniąc dzwonkiem przy drzwiach anonsuje przybycie dziecka. 
-Dziecko od rodzica odbierane jest przez wyznaczonego pracownika.
- Analogicznie po południu wyznaczony pracownik przyprowadza dziecko.
-Rodzice przyprowadzają tylko zdrowe dzieci do przedszkola bez jakichkolwiek objawów infekcji(kaszel, katar, zaczerwienienie ,podwyższona temperatura, wysypka).  

Przedszkole pozostaje całkowicie zamknięte dla wszystkich osób z zewnątrz. Pozostałe informacje będą podawane i uzupełniane na bieżąco. Proszę systematycznie odwiedzać naszą stronę internetową jako główne źródło komunikacji i informacji.      
Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 8
Krystyna Krukowska

Informacje dla rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola 

Z uwagi na funkcjonowania przedszkola w tzw. "reżimie sanitarnym", obecnie nie mamy możliwości zorganizowania zebrania dla rodziców ani spotkań adaptacyjnych dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.  
Drodzy Rodzice,  od września Wasze dzieci będą naszymi najmłodszymi Przedszkolakami. Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres dla wielu osób: dla dzieci, rodziców, a także dla nas nauczycieli:
Dla dzieci: - bo po raz pierwszy, na poważnie są bez rodziców. W ich życiu zmienia się bardzo dużo: miejsce, w którym przebywają większość dnia, jedzenie, zwyczaje.
Dla rodziców: - bo oddają dziecko w obce ręce, tęsknią za nim i martwią się jak sobie poradzi.
Dla nauczycieli: - bo prawie 25 osobową grupę nowych dzieci muszą poznać, zabawić, jak również uspokajać zdenerwowanych rodziców.
  Warto więc już od dnia dzisiejszego: przyzwyczajać dziecko do krótkich rozstań (pozostawiać dziecko pod opieką dziadków, sąsiadki, koleżanki...), tak aby rozstanie z mamą i tatą nie było pierwszym w jego życiu,
dążyć do tego, aby mowa dziecka była zrozumiała dla otoczenia,
zadbać o to, aby pociecha umiała zadawać pytania, poprosić, upomnieć się o coś, sygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne,
pozwalać dziecku samodzielnie się ubierać, jeść i korzystać z toalety.
Mamo i Tato:Staraj się wyrobić w dziecku pozytywny stosunek do przedszkola,
Dużo rozmawiaj z dzieckiem o przedszkolu, poinformuj o tym, co będzie mogło tam robić, ale pamiętaj, żeby nie idealizować obrazu przedszkola, tylko przedstawić go w sposób realny.
Okazuj radość z tego powodu, że dziecko idzie do przedszkola. Dziecko doskonale potrafi rozpoznać Twoje wątpliwości i niepokoje. Jeśli będziesz je okazywać w obecności dziecka, przekażesz mu własne lęki.
Pamiętaj o krótkim pożegnaniu. Nie powinno odbywać się ono w atmosferze pośpiechu. Powinno być czułym, lecz stanowczym gestem: uśmiech, buziak i pa -pa.
Nie obiecuj dziecku nagrody za to, że pójdzie do przedszkola.
Nie zabieraj dziecka z powrotem do domu, gdy płacze przy rozstaniu. Gdy raz ulegniesz, potem będzie jeszcze trudniej, a dziecko będzie oczekiwało, że następnym razem również łzami wymusi kolejny powrót do domu.
  Odbieraj dziecko z przedszkola o ustalonej wspólnie porze. Zawsze dotrzymuj słowa -dzięki temu dziecko będzie miało poczucie bezpieczeństwa.
Nie pytaj: "Jak minął Ci dzień w przedszkolu?", "Dużo płakałeś?", "Co jadłeś?". Zapytaj raczej: "W co się bawiłeś?", "Jak nazywa się Twój kolega?". Jeśli dziecko nie ma ochoty opowiadać o przedszkolu, nie zmuszaj go. Przyjdzie moment, że samo będzie miało potrzebę podzielić się swoimi wrażeniami. Skup się wtedy w rozmowie na jego nastroju, relacjach z dziećmi z grupy czy wspólnych zabawach.
Podejmij współpracę z nauczycielem -online. Zasadą jej działania powinno być wzajemne zaufanie. Zgłaszaj się do nauczyciela ze swoimi rozterkami czy pytaniami odnośnie funkcjonowania dziecka. Nauczyciel jest osobą, która bezpośrednio obserwuje Twoje dziecko w grupie przedszkolnej, dlatego pewnością szybko rozwieje niepotrzebne wątpliwości czy wspomoże radą.
  Dziecko jest gotowe do pójścia do przedszkola, gdy: dobrze znosi nieobecność mamy i taty - bez protestów pozostaje pod opieką innych osób,
umie samodzielnie jeść (posługuje się łyżką i widelcem),
ubiera się i rozbiera z niewielką pomocą dorosłych lub przynajmniej podejmuje takie próby,
samo korzysta z ubikacji: potrafi zdjąć i podciągnąć majteczki, użyć papieru toaletowego, spuścić wodę w toalecie,
potrafi umyć mydłem ręce i wytrzeć w ręcznik.

Co powinno zabrać Dziecko idące pierwszy raz do przedszkola(tj. 01.09.2020):

Wygodne, łatwe do zdjęcia i założenia ubranie,
Kapcie na podeszwie uniemożliwiające poślizg - odpowiednie, żeby dziecko samo mogło je założyć i ściągnąć, 
Worek z kompletem ubrań (podpisany) - łącznie z bielizną - na zmianę - najlepiej dwa komplety bielizny,
Piżamkę oraz poszewkę "jasiek" (podpisane),
Chusteczki higieniczne w pudełku oraz chusteczki mokre.

Mamy nadzieję, że rady, które Państwu przekazaliśmy pomogąWaszym Dzieciom wkroczyć w nowy etap życia!

Życzymy Wam Rodzice dużo cierpliwości i odwagi,a Dzieciom samych radosnych chwil w naszym przedszkolu!

Załączniki

Praca przedszkola w warunkach COVID 19

Zarządzenie Nr 5 Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu

Procedury bezpieczeństwa na terenie Przedszkola nr 8

Załączniki:

Szanowni Rodzice,

w związku z nowym rozporządzeniem MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, każda grupa od 25.03.2020r. będzie otrzymywała w formie e-mailowej informacje oraz zadania dla dzieci w ramach realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Poprzez e-maila danej grupy można się kontaktować z nauczycielkami. Prosimy o przesłanie swoich adresów @ na poniższe adresy:

Grupa I : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grupa II : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grupa III: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grupa IV: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grupa V: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachęcamy do przesyłania zdjęć wykonanych zadań, prac na adres mailowy swojej grupy.

Film Centrum Rozwoju Lokalnego
 "Wychowanie dzieci - 10 porad psychologa"

Program "Zaszczep się wiedzą o szczepieniach" - Gepardy

W grupie Gepardów realizowany jest projekt edukacyjny pt. "Zaszczep się wiedzą o szczepieniach" pod patronatem Głownego Inspektora Sanitarnego. Celem projektu jest zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia szczepień dla zdrowia publicznego i zdrowia jednostki oraz profilaktyki chorób zakaźnych. Zajęcia były także okazją do rozmowy o wirusie COVID-19.

Adopcja koali - Gepardy

Dzieci z grupy Gepardów wraz z  rodzicami włączyły się do akcji charytatywnej polegającej na wirtualnej adopcji koali z australijskiego szpitala Koala Hospital. Dzieci wybrały koalę Paula, którego objęły e-adopcją na rok. Każdy uczestnik dostał certyfikat adopcji. Celem akcji była pomoc koalom, które ucierpiały w pożarach w Australii. Cel nadrzędny to zwrócenie uwagi na globalne problemy klimatyczne oraz uwrażliwianie dzieci na potrzeby zwierząt.